ŠTW • lednové aktuality

• k záměru výstavby Šantovka Tower se údajně vyjádřila Vědecká rada Univerzity Palackého. Jakmile budou známy podrobnosti, uveřejníme je.

• jak je známo, ve spise vedeném na Oddělení památkové péče olomouckého magistrátu ve věci Šantovka Tower, existuje film - vizualizace stavby ŠTW z Dolního náměstí. Vizualizace, zpracovaná jako krátký film ze sítě bodů, přesvědčivě prokazuje viditelnost stavby z plochy náměstí. Pan prof. Voženílek, který ji pro Magistrát zpracoval, nám sdělil, že: " .... jsem poskytl Magistratu města Olomouc (k rukam Mgr. Kauerove) verejne prohlaseni, o kterem jsem vas na schůzce informoval. Soucasti mého veřejného prohlaseni je i zminene video naší ukazkove vizualizace. Me verejne prohlaseni je u pi Kauerove k dispozici."
Stavební úřad ovšem vizualizaci dosud utajuje, ačkoliv byla pořízena za veřejné prostředky, a bylo o její vydání požádáno podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Proč asi? Je to proto, že se jedná mimo námi zpracovaných vizualizací o jediné obrázky, které ukazují ŠTW ve vztahu k historickému centru, protože je zpracoval nezávislý a v kauze se neangažující expert, nebo proto, že i laici si z nich mohou udělat na věc svůj názor?

• Olomoucký denník: on-line rozhovor s Marianem Jurečkou, kandidátem na ministra zemědělství a místopředsedou KDU-ČSL >> zde
DOTAZ: Dobrý den pane Jurečko. KDU-ČSL má mít v nové vládě v osobě pana Hermana ministra kultury. Do jeho pravomocí bude patřit i památková péče. Dovolím se zeptat, zda se KDU-ČSL z této pozice bude snažit, aby Městská památková rezervace Olomouc nebyla poškozena výškovou stavbou, která se plánuje v jejím ochranném pásmu, která by architektonické dědictví Olomouce poškodila, a také by byla postavena protizákonně. Ptám se také proto, že zástupci KDU-ČSL působící v Radě města Olomouce se zatím za ochranu olomouckých památek nepostavili. Přeji Vám hodně úspěchů ve Vašem rezortu a dobrý rok 2014.
ODPOVĚĎ: Děkuji za přání, i vám přeji dobrý rok 2014. Pokud jde o stavbu výškové budovy Šantovka Tower, tak já osobně jsem toto téma otevřel i na jednání krajského zastupitelstva a budu maximálně usilovat o to, aby se tato stavba v bezprostřední blízkosti památkové zóny nestavěla. Ne protože bych byl nepřítel výškových staveb, ale protože jsem přesvědčen, že Olomouc se svým panoramatem tuto stavbu v této lokalitě nemá zapotřebí.

komentáře

  • Bez komentáře
Please login to comment