KAO drží poště na Náměstí Republiky palce!

vyzvali nás krásnoolomoučtí přátelé, abychom se připojili k úsilí o zachování historické pošty na Nám. Republiky, která má být zavřena, zmodernizována (konec dopisů?) a přesunuta do OC Šantovka viz:
a článek od M. Poláčka o vlastní budově na iDnes >> zde

Dobrá tedy. I architekti jsou sentimentální a praktičtí a myslí si, že je to od pošty pěkná blbost. Jenže nejsme pošťáci..

Důležitý ale bude celkový efekt, jaký veliké nákupní centrum hned vedle historického centra bude mít. Jak poklesnou obchodníkům v centru příjmy? Poklesnou nájmy? Ubyde v centru obchodů nebo kaváren? Přibudou secondhandy? Kolik základních služeb se přestěhuje? Jaký vliv to bude mít na návštěvnost centra? Jak to ovlivní daňové příjmy do městské kasy?
Snad k tomu někdo pečlivě sbírá tvrdá data a za rok dva budeme vědět přesně, jak to tedy je. Zatím jen příznačná zajímavost: Olomouc drží spolu s Libercem prvenství ve velikosti nákupních ploch v obchodních centrech, a zároveň sdílí čelné pozice v zadlužení města (loni v Liberci přes 20000 Kč/obyvatele a celkem 2,5 miliardy Kč, u nás 15000 Kč/obyvatele a celkem 1,5 miliardy Kč). O čem to vypovídá?  .. a ano, abych jen nekritizoval, u nás také hezky třídíme odpad :)

komentáře

  • Bez komentáře
Please login to comment