O tom, co dělají úspěšní soukromí podnikatelé, víme všichni. Nebo to aspoň tušíme. Víme, že si užívají života, a to proto, že si to mohou dovolit. Mají totiž dost peněz a s penězi je možné pomalu všechno, co nás jenom napadne. S těmi se dá cokoliv koupit, za ty nám lidem kdokoliv jakkoliv poslouží, s těmi míváme dveře pomalu všude otevřené. A tak takovým úspěšným podnikatelům samozřejmě závidíme. Plným právem.
U podnikatelů, kterým se zase až tak dobře nevede, si také dokážeme aspoň zhruba představit, jak žijí. Ti hlavně pracují, aby se také měli dobře, a to někdy doslova od rána do večera a od večera do rána. A takový život už jim pochopitelně moc nezávidíme. Protože co s dostatkem peněz, které si takoví lidé možná vydělají, když nemají čas si takto získané peníze užívat?
A to, jak žijí podnikatelé neúspěšní, je nám jasné také. Ti jsou na tom bídně, a tak strádají a současně pozorují, jak se hroutí i jejich podnikání samotné, kterému nejsou schopni zajistit dostatečné a nepostradatelné investice.
Ale ti posledně zmínění si svou komplikovanou situaci často nezaviňují sami. Na svých neúspěších mají pochopitelně také svůj podíl, ale nemusí to být jenom jejich vina, že se jim nedaří tak, jak by to mělo vypadat. A proto si často zasluhují druhou šanci. A tedy i pomoc.
Jenže jim mohou pomoci už jedině půjčky. A půjčku nedá podobným lidem jen tak někdo. Banky mívají pochopitelně obavy, že by mohly o své peníze přijít, a tak neúspěšným podnikatelům často pomůže až americká hypotéka bez registru. A to je důvod, proč se staly nebankovní společnosti středem zájmu mnoha soukromníků. Protože ty nenahlížejí až tak přísně na poměry žadatelů o půjčky, ignorují i nižší příjmy nebo záznamy v registrech dlužníků, a proto si mohou v podobě nebankovní hypotéky pomoci i ti, jimž by se to nikde jinde nepodařilo.