Vše potřebné pro čistou vodu

Horká léta nejsou už dávno ničím výjimečným. Zdá se, že globální změny klimatu dorazily i k nám a nám nezbývá nic jiného než se tomuto trendu adekvátně přizpůsobit. Na rozdíl od jiných národů u nás nejdou klimatizace příliš na odbyt. Jsou totiž moc drahé a jejich provoz pak ještě více, zvláště s našimi současnými cenami elektřiny. Proto je nejlepší způsob, jak zchladit celé tělo, si občas zajít někam zaplavat. Problém je, že jakmile venku panují tropy, všechna veřejná jsou nacpaná a o přehradních nádržích a použitelných rybnících to platí také. Ideálním řešením pro každého, kdo má vhodný pozemek tedy je si pořídit vlastní vodní plochu.

Dívky

Nemusí se za každou cenu jednat o kdovíjak vysokou investici. Nadzemní modely bazénů nejsou vůbec drahé, právě naopak. Některé základní typy se dají sehnat i za pár tisícovek. Problém je, že kvůli svým malým rozměrům nejsou příliš dobré pro plavání. kdo však potřebuje jen něco, kde se okamžitě zchladí, měl by i tomto druhu investice uvažovat. Měl by však brát na zřetel, že jsou zde i další náklady, a sice za údržbu vody.

Ideální prostředky

Vyloženě ideální prostředek pro čištění vody neexistuje, nicméně každý nabízený produkt v ověřených obchodech prokazatelně funguje, což je samozřejmě to nejdůležitější. Největším hitem posledních desítek let je alespoň u nás chlór. Ten je typický pro své štiplavé aroma a v některých vzácných případech může způsobovat i ekzémy. Proto hodně lidí raději sází na alternativu ve formě kyslíkových preparátů. Ty nejsou naopak cítit vůbec a pokožce nic nedělají. Jen jsou o něco dražší. Ještě lepší je pak mořská sůl. Ta jde ovšem aplikovat pouze se solonizační jednotkou. Sama o sobě není příliš funkční. Jak je tedy vidět, každá bazénová chemie má svá pro i proti.

Kapky na hladině

Nejen výše zmíněné přípravky mohou vodu v bazénu pozitivně ovlivnit. Velmi dobré jsou v tom i speciální krycí plachty, která chrání hladinu před listím a větvičkami. Solární verze pak zvládnou i mírný ohřev vody.